שעוני rolex

רולקס נחשבת לאחת החברות המובילות בתחום שעוני היוקרה – מותג על יוקרתי אשר יוסד בתחילת דרכו בשם ״וילסדורף ודייויס״ על ידי האנס וילסדורף ואלפרד דיוויס בלונדון בשנת 1905. לחברה יש שלושה דגמים מרכזיים איתם היא רצה במהלך השנים. הדגם הראשון מכונה פרופשונלס, השני אוייסטר פרפטואל והשלישי סליני.

שני הדגמים הראשונים נחשבים לדגמים מקצועיים יותר והשלישי הוא הדגם המהודר של המותג. לכל ליין מגוון גדול של שעונים. המחירים של השעונים נעים בין כמה אלפים לכמה עשרות אלפי דולרים. יש לחברה גם סדרות מיוחדות וספציפיות של שעונים שנמכרות בסכומים גבוהים של למעלה מ- 100,000 דולרים.

החברה מחזיקה במספר פטנטים גאוניים ממש בתחום השעונים כאשר אחד מהם הוא שעון הצלילה הראשון של רולקס המאפשר לקרוא את השעה בשני אזורים שונים של זמן. שון זה אפשר לצלול עד לעומק של מאה מטרים והפך את החברה למצליחה מאוד. בשנת 1956 השיקה החברה את שעון הכרונמטר הראשון שהציג את היום בשבוע ב-25 שפות שונות. חלק מהשעונים של החברה מחזיקים בתקן היוקרתי כרונומטר. טכנולוגיה נוספת אותה פיתחו המהנדסים של החברה היא מנגנןו מתיחה שלמעשה מאפשר לנצל את האנרגיה הנוצרת מתנועות היד במטרה למתוח את קפיצי השעון מה שלמעשה הפחית משמעותית את התקלות בשעוני היד.

היום רולקס נחשבת לאחת מיצרניות השעונים המובילות בעולם עם ייצור של למעלה ממליון שעונים בשנה אחת.