שעוני רולקס

שעוני יוקרה הם כאלה אשר היו בולטים אצל אנשים מן המעמד הגבוה מן הרגע בו שעון הפך להיות סמל סטטוס והעלות שלו הייתה מאוד גבוהה ביחס אל שעונים אחרים שקיימים למכירה. ממש כמו בכל סוג של פריט ותכשיט, שעונים הם כאלה אשר יכולים להיות עשויים מן החומרים הכי יוקרתיים ולהפוך את תג המחיר להיות גבוה משעון בעל מנגנון וחומרי מתכת ועור "רגילים". שעוני יוקרה הם כאלה אשר בנויים לרוב משילוב של פלדה איכותית לצד שיבוצי יהלומים, מנגנון איכותי ואפילו עשוי מזהב 24 קרט שמנצנץ לו למרחקים. אחד מן המותגים הכי בולטים בתחום הזה של שעוני היוקרה הוא רולקס, שהפך את כל העונדים אותו לכאלה שבאופן אוטומטי מקושרים אל הון והצלחה.

מותג שהוא שעון יוקרה

המותג של שעוני רולקס החל את דרכו כבר בשנת 1905 כאשר א הייסוד הזה של המותג החלו שני אנשים בשם האנס ואלפרד עם חנות ראשונה בלונדון ולאחר שלוש שנים כבר עברו אל השם המוכר "רולקס" ואת החנות הבאה מיקמו כבר בעיר לה שו דה פון אשר נמצאת בשווייץ. המעבר התרחש בשל שיקולי מיסוי שהיה גבוה בבריטניה על החומרים היוקרתיים שמהם היו עשויים השעונים הללו, כסף וזהב. הרישום הרשמי הראשון של המותג הזה של השעונים בתור רולקס התרחש בשנת 1915 ונכון להיום החברה נמצאת בג'נבה והשם הסופי שלה הפך להיות Rolex, SA. החברה שמרה על היוקרה שלה לכל אורך הפיתוחים שלה, אשר כללו יצירת שעון צלילה ראשון בעולם, עמידה בתקן כרונומטר שוויצרי, שעון יד עם תאריכון והשעון שכלל שני אזורי זמן על הצג האנלוגי שלו.

העלות הגבוהה של שעוני יוקרה

העלות של מותג היוקרה רולקס הלכה וצמחה ככל שהמותג הזה היה כזה שאותו בחרו לענוד על פרק כף ידם האנשים הכי בולטים בחברה בכל רחבי העולם. רולקס הוציאה אומנם קו של ייצור בשם טיודור אשר העלות שלו נמוכה מכל השאר, אבל הדגמים העיקריים משויכים לשלוש קולקציות(Oyster Perpetual, Professional , Cellini)שכל אחת מאלה מאופיינת בקו עיצוב בולט משלה  ותג המחיר יכול לנוע בין אלפי דולרים לעשרות אלפי דולרים עבור שעונים שעשויים יהלומים וזהב. ישנם אפילו דגמי שעוני רולקס שמיוצרים במהדורה מוגבלת והמחיר של אלה כבר חוצה את מאות הדולרים- לכל מי שיכול להרשות לעצמו כזה שעון.

מותגי שעוני יוקרה מוכרים נוספים

למרות שרולקס הוא מותג שמופיע בסרטים, מגזינים מובילים ושירים, יש לא מעט דגמי שעוני יוקרה אחרים מלבד המותג הבולט הזה, וניתן לרכוש שעונים של קרטייה, פיאז'ה, שאנל, ברייטלינג, בולגרי ועוד מיני יצרני שעוני יוקרה אשר מגיעים עם דגמים שעולים יותר ודגמים שעולים פחות אבל עדיין נחשבים למותג שעבורו ההשקעה הכספית היא לא מה שכל אדם יכול לעשות.